Sakal, Bıyık ve Favori Ekimi

Sakal ekimi de fue yöntemi ile yapılmaktadır. Donör alan olarak iki kulak arası ense bölgesi tercih edilmelidir. Sakal ekimi için alınan kökler genelde tekli olmalı, ikili ve üçlü alınan greftler tekli kök haline getirilmelidir.


Sakal ekiminde ekilecek bölgeye göre yön değişiklikleri önemlidir. Özellikle çene kısmı en fazla göründüğü için ve karşıdan bakıldığında seyrek bir görüntü vermemesi için yoğun olarak ekilmelidir. Bıyık kısmı da aynı şekilde yoğun ve sık olmalıdır. Yanak ve faul bölgeleri ve çene altı daha seyrek ekilebilir.

Sakal ve bıyık ekiminde sadece tekli kökler kullanılmalıdır. Bu da ekimin zorluk derecesini ve harcanan zamanı artırır.  Ücret olarak ta saç ekimine göre daha pahalı bir uygulamadır. Daha önce sakal ve bıyığı olamayan bir kişi için yaklaşık 3000 saç kökü yeterli olacaktır.

Ekim sonrası süreç yine saç ekiminde olduğu gibidir. Ancak yüz bölgesi çok hareketli ve hassas olduğu için ekim sonrası ilk üç gün fazla hareket ettirmemelisiniz. Da az konuşmalı, sıvı besinleri tercih etmelisiniz, aksi taktirde kökler tutunamayabilir. İlk 10-15 gün tıraş olmamanız tavsiye edilir.

Yukarı