Mezolift


MEZOLİFT NEDİR?

Mezolift, kelime olarak cilt germe anlamına gelmektedir. Mezolift ile kırışıklık  tedavisi iki başlık altında incelenebilir; birincisi yaşlanmayı geciktirici (anti-aging) uygulamalar, diğeri ise yaşlanma süreci içinde meydana gelmiş olan kırışıkların başta dolgu maddeleri olmak üzere birçok farklı uygulama ile giderilmesidir.


MEZOLİFT KİMLERE UYGULANABİLİR?

Mezolift yöntemiyle yüz, boyun, dekolte ve el sırtlarında oluşan yaşlanma etkilerinin giderilmesinin yanısıra sigara ve alkolden zarar gören ciltlere uygulanabilir.

Öncelikle orta yaş ve üstündekilerde, sigara kullananlarda,  güneşin zararlı etkilerine maruz kalmış, yıpranmış ve bakımsız  ciltlerde, beslenmesine dikkat etmeyenlerde  ve kuruluk veya sarkma gibi yakınması olan kişilerde iyileştirici etkisi çok belirgindir.
 
Ayrıca ciltte yıpranma etkileri henüz başlamadan, kırışıklık ve çizgiler henüz oluşmadan düzenli olarak mezolift uygulaması, cildin olduğundan daha genç, canlı ve sağlıklı görünmesini sağlar.

MEZOLİFTİN AVANTAJLARI NELERDİR?

Anti-aging özellikteki mineral, vitamin ve bazı yapısal elemanların vücuda sistemik yolla verilmekten çok , özellikle yaşlanmanın en çok belirginleştiği bölgelere  mezoterapi yoluyla uygulanması hem uygulanan ilaçların asıl gerekli olan bölgedeki etkinligini artıracak, hem de diğer organların gereksiz yere yorulmalarını engelleyecektir.

MEZOLİFT NASIL UYGULANIR?

Tedavinin ilk aşamasında profesyonel bir cilt temizliği ve antisepsi ardından, ağrı eşiği düşük hastalarda  bir krem yardımıyla  lokal anestezi sağlanır. Bunun ardından  cildin ihtiyacına göre farklı karışımlardan  oluşan kokteyl cilde enjekte edilir.


UYGULAMA SIKLIĞI NASILDIR?

Yılda bir kez  ortalama 4-6 seanslık bir kür olarak verilebilir. Bu uygulamanın sıklığı, kişiye göre değişmekle birlikte 10-15 gün ara ile 2 veya 3 seans ile başlayıp, sonra ayda 1 olacak şekilde 6 seansa tamamlanabildiği gibi direkt olarak her 1-2 ayda bir tek seans olarak da uygulanabilir.

MEZOLİFT TEDAVİSİNİN SONUÇLARI NELERDİR?

İlk beklenen etki "pırıltılı, canlı bir yüz" etkisidir. İkinci etki "mezo-lifting, yani orta tabaka-kaldırma" etkisidir. Her enjeksiyon alanında cildin gerginleştiği hissedilir.

Üçüncü etki, kırışıklıkların "dolma" etkisidir. İlk seanslarda bu etki geçici olur. Bu susuzluktan kaynaklanır. Seans sayısı arttıkça dolma etkisi kalıcı olur.


MEZOLİFT TEDAVİSİNDEN SONRA NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Mezolift seanslarından sonra genellikle 24 saat güneş banyosu yapılmaması, uygulanan bölgelerin birkaç  saat süreyle yıkanmaması ve tahriş riski yüksek her hangi bir maddenin sürülmemesine dikkat edilmelidir.


Yukarı